Selçuklu Belediyesi Sanayi Gençliğinin Farkında

Ana Sayfa>Haberler

Selçuklu Belediyesi Sanayi Gençliğinin Farkında

09.05.2016

Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Ali Okutan Sanayi Sosyal Tesisi’nde sanayi esnafı ile istişare toplantısında bir araya geldi. 

Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Selçuklu Belediyesi tarafından Anadolu Sanayi’sine kazandırılan Ali Okutan Sosyal Tesisi’nde sanayi esnafı ile bir araya geldi. Çalışan gençlerin sosyal hayatına katkı sağlamaya yönelik projelerinin ele alındığı programa esnaf ve çalışanlar yoğun ilgi gösterdi. Programa Ak Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Hakan Özer, Selçuklu Belediyesi Başkan Yardımcıları ve Meclis Üyeleri, Tornacılar Odası Başkanı Emin Baranok, Selçuklu Kent Konseyi Başkanı Abdullah Yayla, Elmas Kuran Kursu Yöneticisi Mustafa Selek katıldı. Program Abdüsselam Fırat Hoca’nın Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. 

Ali Okutan Hocamızı Rahmetle Anıyoruz

Konuşmasına geçtiğimiz yıl görevi başında hayatını kaybeden ve Sanayi Sosyal Tesisi’ne ismi verilen Selçuklu Müftüsü Ali Okutan’a rahmet dileyerek başlayan Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay,“ Ali Okutan bey bizim ilçe müftümüzdü ve görevi başında vefat etti. Kendisi hayır hasenat, öğrenci faaliyetleri ve Kuran Kursu hizmetleri ile özel olarak ilgileniyordu. Burada isminin yaşaması bizim için hakikaten önemli. Rabbim rahmet eylesin, ruhu şad olsun. İnşallah bizlerde onun gibi arkasından hayırla konuşulan insanlardan oluruz” dedi.

Ali Okutan Sanayi Sosyal Tesisi’nin doğuş hikayesini anlatan Başkan Altay,“Bu yola 2 yıl önce bir davet ile çıktık. Eski Sanayi Camii’nin yanındaki alanda gençlerin Kuran eğitimi ile ilgili bir programa davet edilmiştik. O saatte o kadar kalabalığı bir arada görmek bizleri çok memnun etmişti. Hocalarımızın üstün gayreti ile orda bir faaliyet başlamıştı. Sonra acaba bizim de bu işe bir katkımız olabilir mi düşüncesi ile böyle bir yola çıktık ve bugün içinde bulunduğumuz bu güzel bina ortaya çıktı” dedi.

Çalışanlarımızın Sosyal Hayatına Katkı Sağlamak İstiyoruz

Amaçlarının gençlerle birlikte hareket etmek olduğunu ifade etti Başkan Altay. Derslikleri, yemekhanesi, mescidi ve spor salonu ile güzel bir tesis oldu. Burada Elmas Kuran Kursu ile birlikte farklı çalışmalar yapacağız. Onlar bu işin Kuran ve fıkıh kısmını üslendiler. Gençlerimize ve sizlere bu konuda yardımcı olacaklar. İşin diğer kısmını da Selçuklu Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisimiz ve Kent Konseyi üslendi. Kent Konseyimiz burada bir çalışan gençlik birimi oluşturdu. Amacımız özellikle sanayide çalışan gençlerimizin mekansal sorunlarını halletmek ve ayrıca hem onları sosyal hayata kazandırmak hem de diğer bilgilerini takviye edebilmek.   Burası sizin mekanınız. Her daim kapısının açık olduğu ve içine rahatlıkla girebileceğiniz bir alan. İnşallah iyi işler çıkar ve gençlerimizin ufkunda yeni bir vizyon ortaya koyarız. Gelecekte iyi bir nesle sahip olabilmek için buna hepimizin ihtiyacı var” dedi.

Sosyal Tesis Örnek Oldu 

“Hayat boşluk kabul etmiyor, gençlik de hiçbir şekilde boşluk kabul etmez” diyen Ak Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Hakan Özer,“ Gençlere yönelik birçok çalışma yapılıyor ama bu çalışmalar daha çok okuyan ve üniversite gençliğine yönelik oluyor. Sanayi Sosyal Tesisimiz ise Selçuklu Belediye Başkanımızın önayak olduğu ve çalışan kardeşlerimize bir sosyal alan oluşturmak amacıyla düşünülmüş örnek bir proje. Burası çok iyi hizmetlerin verilebileceği imkanlara sahip fiziki bir mekan ama bu fiziki mekanın maksadının hasıl olması için sizlerinde desteğine ihtiyaç var” dedi. 

Konuşmasına Türkiye’de ilk olacak sanayi sosyal tesisini ilçeye kazandıran Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a teşekkür ederek başlayan Elmas Kuran Kursu Yöneticisi Mustafa Selek,“ Bizler de bu tesiste Çarşamba ve Cuma günleri 11 kişiden oluşan arkadaşımız ile Kuran-ı Kerim ve dini hususlarda çalışan kardeşlerimize ücretsiz olarak dersler vereceğiz” dedi.

Sanatkar ve genç çalışanlara yönelik olarak kazandırılan sosyal tesisin mutluluğu yaşadıklarını ifade eden Tornacılar Odası Başkanı Emin Baranok,“Kısa süre önce temeli atılan tesisi yine çok kısa sürede tamamlayan Selçuklu Belediyemize teşekkür ediyorum. Bizler de sanayi esnafları olarak bu tesiste yapılacak güzel çalışmalara tam destek veriyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından Selçuklu Kent Konseyi Başkanı Abdullah Yayla sosyal tesiste yapılması planlanan etkinliklere yönelik bir sunum gerçekleştirdi.
 

DİĞER HABERLER

TÜM HABERLER

Çalışan Gençlik Futbol Turnuvasında Buluşuyor

11.04.2018

Bugünün Gençleri, Yarının Ustaları EXPO'da

16.11.2016

Geleceğin Ustası Gençler Üretime Katkı Sağlayacak

16.11.2016

Ahilik Haftası Geleneği Unutulmadı

01.06.2016

Bugünün Gençleri, Yarının Ustaları Çanakkale'de

16.05.2016

Sanayi Gençliğine Ahilik Modeli

13.05.2016

Talha Bayrakçı GM Kış Kampında

09.05.2016

Altay, "Farkındalık Oluşturmak İstiyoruz"

09.05.2016

Selçuklu Belediyesi Sanayi Gençliğinin Farkında

09.05.2016

Sanayi Gençleri İçin Büyük Proje

09.05.2016