Sanayi Gençliğine Ahilik Modeli

Ana Sayfa>Haberler

Sanayi Gençliğine Ahilik Modeli

13.05.2016

Selçuklu Kent Konseyi tarafından sanayide çalışan gençlere yönelik olarak yürütülen “Bugünün Gençleri Yarının Ustaları Projesi” istişare ve bilgilendirme toplantısı Ali Okutan Sosyal Tesisi’nde düzenlenen programla gerçekleştirildi. Programa Selçuklu Kent Konseyi Başkanı Abdullah Yayla, Selçuklu Belediyesi Meclis Üyeleri, Selçuklu Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyeleri, Elmas Kuran Kursu Yöneticisi Orhan Çiftçi ve sanayide çalışan genç çırak ve kalfalar katıldı.

Selçuklu’nun çok hızlı büyüyen ve genç nüfusun fazla olduğu bir ilçe olduğunu ifade eden Selçuklu Kent Konseyi Başkanı Abdullah Yayla, “Bugünün gençleri yarının ustaları” projesi hakkında  sanayi çalışanlarına slayt sunumu eşliğinde bilgi verdi.  Yayla, İlçemizde 15-29 yaş arasında 168 bin 384 hemşehrimiz yaşamaktadır. Bu gençlerin ilgisini çekebilmek için yatırım ve çalışmalar hızla devam etmektedir” dedi.

Ali Okutan Sanayi Sosyal Tesisi’nin Konya’da sanayi çalışanlarına yönelik yapılan ilk sosyal tesis olma özelliğine sahip olduğunu ifade eden Yayla, “ Yapılan araştırmalar sanayi gençliğinin sosyal, kültürel ve mesleki hayatında bir eksiklik olduğunu ortaya koymuş. Bu tespitler sonucunda sanayi gençliğine yönelik “Bugünün Gençleri Yarının Ustaları Projesi’ni” hayata geçiriyoruz. Ali Okutan Sanayi Sosyal Tesisi merkezli proje ile Selçuklu’da yarının ustalarına yönelik güzel projeleri hayata geçiriyoruz” dedi.

Gençler Geleceğimizin Teminatı

Projenin Selçuklu’da sanayide çalışan 15-29 yaş aralığındaki gençleri kapsadığını ifade eden Yayla,“ Gençlerin birlik-beraberlik duygusu içinde, sağlık ve güvenli çalışma ortamının gelişmesine yönelik programlar, sosyal ve kültürel alanda farkındalık oluşturacak faaliyetler, topluma daha faydalı bireyler olmaları için gençlerin bilinçlendirilmesi ve değerler eğitimi odaklı ahilik modelinin uygulanmasını gerçekleştireceğiz” dedi.

Sanayi gençliğine meslek gruplarına göre oluşturulacak komisyonlarla hizmet verileceğini ifade eden Yayla,“ İstişare ve bilgilendirme toplantıları, ödüllü ilmihal yarışmaları, sportif etkinlikler, masa tenisi ve halı saha maçlarıyla gençlerin sosyal yönlerini kuvvetlendirileceğiz. Ayrıca yöneticilerle tecrübe toplantıları ve mesleki fuarlara gençlerin katılımını sağlayacağız. Ufuklarının açılması için bu tür faaliyetlere destek olacağız. Gençlerin huzur ve mutluluğunu sağlamayı

vazgeçilmez bir hedef olarak görüyor, gençlerimizin geleceğimizin teminatı Selçuklu Medeniyeti’nin bir emaneti olarak görüyoruz” dedi.

Başkan Yayla, konuşmasının son kısmında proje kapsamında sanayi bölgelerinde çalışanlara tişört ve tulum dağıtıldığını ifade etti.

Programda bir selamlama konuşması yapan Elmas Kuran Kursu Hocalarından Orhan Çiftçi, “Ali Okutan Sanayi Sosyal Tesisi ile sanayi gençliği bir araya gelecek. Böylece gençlerimiz tanışacak,  kaynaşacak ve birlikte güzel işlere imza atacaklar. Bu mekanlar güzel bir gençlik yetiştirmek için

önemli bir hizmet yerleridir” dedi.          

DİĞER HABERLER

TÜM HABERLER

Çalışan Gençlik Futbol Turnuvasında Buluşuyor

11.04.2018

Bugünün Gençleri, Yarının Ustaları EXPO'da

16.11.2016

Geleceğin Ustası Gençler Üretime Katkı Sağlayacak

16.11.2016

Ahilik Haftası Geleneği Unutulmadı

01.06.2016

Bugünün Gençleri, Yarının Ustaları Çanakkale'de

16.05.2016

Sanayi Gençliğine Ahilik Modeli

13.05.2016

Talha Bayrakçı GM Kış Kampında

09.05.2016

Altay, "Farkındalık Oluşturmak İstiyoruz"

09.05.2016

Selçuklu Belediyesi Sanayi Gençliğinin Farkında

09.05.2016

Sanayi Gençleri İçin Büyük Proje

09.05.2016