Kent Konseyi Genel Kurulu Yapıldı

Ana Sayfa>Haberler

Kent Konseyi Genel Kurulu Yapıldı

05.05.2016

Selçuklu Kent Konseyi 5. Genel Kurulu gerçekleştirildi. Yapılan seçim sonucunda  Kent Konseyi’nin yeni Başkanı Abdullah Yayla oldu.

Selçuklu Kent Konseyi yeni Başkan ve yürütme kurulu üyelerini belirlemek için toplandı. Selçuklu Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen Genel Kurul seçimi ile konseyin yeni başkanı Abdullah Yayla oldu. Divan Başkanı ve Divan üyeleri belirlenmesiyle başlayan kongre de, yeni yürütme kurulu üyeleri de belirlendi. Kongrede çalışma gruplarının oluşturulması için yürütme kuruluna yetki verildi.

Kent Konseyi Başkanlığı görevini Faruk Ulular’dan devralan yeni Başkan Abdullah Yayla, genel kurul üyelerine teşekkür etti. Yeni dönemde de başarılı çalışmalara imza atmak istediklerini söyleyen Yayla, hizmetlerinden dolayı önceki dönem Başkanı Faruk Ulular ve yürütme kurulu üyelerine teşekkür etti.  Kongre de eski Başkan Faruk Ulular da bir selamlama konuşması yaparak genel kurula hitap etti.

Kent Konseyi Kalkınmaya Katkı Sağladı

Kent Konseyi üyelerine hitaben bir teşekkür konuşması yapan Kent Konseyi eski Başkanı Faruk Ulular yaptıkları çalışmalarla yerel yönetime halkın katılımını sağlamanın yanı sıra kalkınma ve kentleşmeye yönelik faaliyetlerde sosyal sorumluluk bilinci ile hareket ettiklerini ve yaptıkları çalışmalarda özellikle gençlerle hareket etmenin gururu içinde olduklarını ifade etti. Ulular,“Tek amacımız yarınlara manevi değerleri güçlü, ahlaklı ve farklılığının farkında olan ve bunu devam ettiren bireyler bırakabilmek. Bu noktada yaptığımız faaliyetlerin bizlerden sonra da devam edeceği muhakkak. Bizleri bu yolda yalnız bırakmayan başta Selçuklu Belediye Başkanımız olmak üzere herkese şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Selçuklu Kent Konseyi başkanlığı görevine seçilmesinden dolayı genel kurul üyelerine teşekkür eden Kent Konseyi Başkanı Abdullah Yayla,“ Kent Konseyi katılımcı kent yönetimi, yerinden yönetim ve hemşerililik bilincinin geliştirilmesine yönelik en önemli çalışmadır. Kent Konseyi bunu gerçekleştirecek en önemli organlardan biri ve katılımcı kent yönetimi ve yönetim anlayışının en önemli unsurudur. Çünkü merkezi yönetim, yerel yönetim, kamu kurum ve niteliğindeki meslek kuruluşları ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri Kent Konseyi’nde yer almaktadır. Yönetimimiz Selçuklu Kent Konseyi’nde oluşturulacak meclis ve çalışma gruplarında herkes kendine yer bulmasını sağlayacak ve önerilebilecek projelerin uygulanma imkanı bulması için çalışacaktır. Kent Konseyi bünyesinde yapacağımız çalışmalar Selçuklu’nun geleceğine önemli katkı sağlayacaktır. Bugüne kadar Selçuklu Kent Konseyi Başkanlığı’nı yürüten Sayın Faruk Ulular ve yürütme kurulu ile meclis çalışma gruplarında görev alan tüm arkadaşlarıma katkılarından dolayı ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Kongrenin sonunda Selçuklu Kent Konseyi Başkanı Abdullah Yayla, eski Başkan Faruk Ulular’a hizmetlerinden dolayı hediye takdiminde bulundu. Genel kurul, yönetim kurulu üyelerinin fotoğraf çekimi ile son buldu.

DİĞER HABERLER

TÜM HABERLER

Çalışan Gençlik Futbol Turnuvasında Buluşuyor

11.04.2018

Bugünün Gençleri, Yarının Ustaları EXPO'da

16.11.2016

Geleceğin Ustası Gençler Üretime Katkı Sağlayacak

16.11.2016

Ahilik Haftası Geleneği Unutulmadı

01.06.2016

Bugünün Gençleri, Yarının Ustaları Çanakkale'de

16.05.2016

Sanayi Gençliğine Ahilik Modeli

13.05.2016

Talha Bayrakçı GM Kış Kampında

09.05.2016

Altay, "Farkındalık Oluşturmak İstiyoruz"

09.05.2016

Selçuklu Belediyesi Sanayi Gençliğinin Farkında

09.05.2016

Sanayi Gençleri İçin Büyük Proje

09.05.2016